Sosyal Medya Pazarlama / Medya ile İlişkiler

Bu iş sadece bir mesaj gönderme değil, belirli tartışmalarda ilgi çekici ifadeler kullanabilme sanatıdır

 

Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal medya basitçe yeni ilişkiler kurma aracı olarak değil, doğru oluşturulması gereken bir iş stratejisi olarak görülmelidir. Geleneksel mecraların aksine sosyal medya müşterileri değil, onların isteklerini, ihtiyaçlarını ve taleplerini de getirir. Bunları getirirken aynı anda markanın oluşmasına yardımcı olur. Yeni ürün stratejileri kurmanıza ve internet ortamında yayılmanıza yön çizer.

sosyalmedyayuzuSosyal medya pazarlamasıyla değerini yükselten birçok şirket markasına rastlayabilirsiniz. Bu şirketler marka değerlerini sosyal ağlarda; talepleri toplayarak, müşteri sorularını yanıtlayarak, teşvik toplulukları oluşturarak yükseltmişlerdir. MarkeFront sosyal medya yaklaşımını öncelikle firmanın iş hedeflerine ve kültür yapısının hazır olup olmadığına göre belirler. Bunun için de müşterinin yeniliğe ne kadar açık olduğu ve bu konuda finansal performansını ne kadar etkin şekilde kullanacağına göre oluşturduğumuz modeli kullanırız. MarkeFront’un sosyal medya anlayışı, müşterileri sosyal ağlarda kampanyalarını yürütme, izleme, onları dinleme, kurumsal blog ve stratejileri oluşturma, topluluk oluşturma, itibar yönetimi yaratma, etki unsurları ilişkilerini izleme ve müşteri toplulukları oluşturma gibi kalemleri içerir. Yine hizmet verdiğimiz firmaların itibarları kısmında video, ses, sunumlar ve Flash demolar gibi özgün ve dijital içerik oluşturmaya da yardımcı olur.

Medya İlişkileri

PR’cılar şu an eskiden olduğundan daha fazla baskı altındalar. Çünkü eskiden sadece günlük gazete ve dergiler kontrol edilirken artık buna çok hareketli olan bloglar, internet haber siteleri ve ses yayıncılığı da girmiştir. MarkeFront bu noktada doğru bir yardımcınız olacaktır.

Sosyal Medya Eğitimi

Başarılı iletişim kuran şirketler, daha iyi pozisyonlarda inandırıcı olabilme gücüne sahip olabilmekte. MarkeFront firmalara internet – sosyal medya planlama konusunda eğitimler ve danışmanlıklar verir. Firmalara ikna edici iletişim gereken becerileri verirken, bu konuda koçluk/danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Medya Analizleri

MarkeFront sosyal ağlarda yapılan kampanya analizlerini ayrıntılı bir şekilde çalışmaktadır. Müşterilere aylık sunulan performans raporları, kampanyaların analizlerinin doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır.


İlgili Hizmet Verilen Müşterilerden Bazıları

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bağlantı Kur